XIII Festiwal Humanistyczny – podsumowanie (06.2018)

XIII Festiwal Humanistyczny – podsumowanie (06.2018)

18 czerwca 2018 r. odbył się Humanistyczny Festiwal Nauki na temat: "Różne drogi do niepodległości". Uczniowie pokazali-poprzez referaty, poezję, piosenkę, malarstwo- jakie były drogi Polaków do odzyskania niepodległości.

W Festiwalu udział wzięli:

• Weronika Kaczmarczyk (2B) – referat;
  • Agnieszka Trznadel (2F) – prezentacja multimedialna;
  • Dominika Sidor (2E) – referat i prezentacja multimedialna;
  • Aleksandra Mucha i Jakub Korona (1D) – wiersze patriotyczne;
  • Magda Lasota i Jakub Cupisz (2A) – piosenka;
  • Anna Kiliańska (2F) – referat.

Prowadzenie Festiwalu: Maja Harkot i Paweł Sroczyński (1A); organizacja – nauczyciele języka polskiego.

Ponadto wyświetlono fragmenty filmów, przygotowano wystawę okolicznościową (Pani Marta Korzynek z Biblioteki Szkolnej).

Festiwalowi towarzyszył Finał Konkursu Wiedzy o Collegium Gostomianum oraz zajęcia otwarte na temat "Rola mediów w polityce" w ramach projektu "Edukacja o polityce" (organizacja – Pan Waldemar Białousz).

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Zielińskiemu, nauczycielom i uczniom Collegium Gostomianum, za udział w Humanistycznym Festiwalu Nauki.

Zdjęcie »»»