"Labirynty wiedzy" – nanotechnologia (09.2018)

"Labirynty wiedzy" – nanotechnologia (09.2018)

W środę 5 września br. klasa 2D w ramach projektu "Labirynty wiedzy" wybrała się razem z wychowawczynią do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu w celu obejrzenia wystawy "Witamy w Nanoświecie", przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius we współpracy z Zakładem Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Eksponaty, w co naprawdę trudno było uwierzyć, zostały wykonane przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Prowadzili oni badania, przeprowadzali eksperymenty i uczestniczyli w wielu spotkaniach edukacyjnych, by wspólnie stworzyć 31 wystaw multimedialnych, po raz pierwszy prezentowanych w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius. Temat przewodni, nanotechnologia, został przedstawiony w sposób zaskakujący i nietuzinkowy, za pomocą ciekawych gier i zabaw.

Wystawa została zrealizowana w ramach projektu IRRESISTIBLE.

Uczniowie klasy 2D