Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" (09.2018)

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" (09.2018)

8 września 2018 r. Collegium Gostomianum już po raz siódmy włączyło się do akcji Narodowe Czytanie "Przedwiośnia". Na sandomierskim Rynku zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, pracownicy instytucji kulturalnych, działacze społeczni oraz uczniowie i nauczyciele szkół, by wspólnie czytać powieść Stefana Żeromskiego.

Naszą Szkołę reprezentowali:

• Aleksandra Ziemnicka, Kacper Burek – tegoroczni absolwenci klasy humanistycznej Collegium Gostomianum;
  • Julia Skrzypczak (2B), Jan Warych (2B), Piotr Łażeński, (3C), Anna Kiliańska (3F), Maja Harkot (2AA), Aleksandra Rewera (2A), Paulina Suter (3A), Angelika Ziółkowska (3A).

Uczestnikami "Narodowego Czytania" byli również turyści zwiedzający Sandomierz. Organizatorzy akcji: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu, Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Koordynacja akcji: Marta Korzynek, opieka nad młodzieżą: Agnieszka Kunys-Łukawska, Krystyna Chmielowiec, Renata Stawowy.