"Labirynty wiedzy" – Sandomierskie Spotkania Nefrologiczne (09.2018)

"Labirynty wiedzy" – Sandomierskie Spotkania Nefrologiczne (09.2018)

W ramach projektu "Labirynty wiedzy", w piątek 14 września br. uczniowie klas 1A i 2C wraz z nauczycielkami biologii Paniami Barbarą Sobieraj i Danutą Kinal udali się do Sali Rycerskiej Zamku Sandomierskiego, gdzie wzięli udział w sympozjum naukowym zorganizowanym przez Oddział Nefrologii Dorosłych Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu pod szyldem "Sandomierskie Spotkania Nefrologiczne".

Tematem tegorocznej konferencji naukowej były "Postępy w leczeniu chorób nerek i chorób układowych". Podczas konferencji wystąpili naukowcy i lekarze z różnych ośrodków badawczych w Polsce. Konferencja tematycznie związana z nefrologią miała charakter interdyscyplinarny. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu prof. dr hab. n. med Michała Myśliwca z Kliniki Nefrologii i Transplantologii w Białymstoku na temat "Kontrowersje w stosowaniu statyn u pacjentów nefrologicznych". Wydarzenie zorganizowano z okazji 25-lecia nefrologii i dializoterapii w sandomierskim szpitalu.

D. Kinal