Wycieczka w Pieniny (09.2018)

Wycieczka w Pieniny (09.2018)

23 września br. uczniowie klasy 3A oraz 3C, wraz prof. A. Białousz, R. Dębickim oraz P.Kukiełką, wyjechali na wycieczkę w piękne, polskie góry - Pieniny.

Pierwszy dzień spędziliśmy na wędrówce przez malowniczy wąwóz Homole oraz na spacerowaniu po Szczawnicy. Po długim dniu przyjechaliśmy do miejsca zakwaterowania. Obok naszego hotelu znajdowało się boisko do siatkówki, dzięki czemu aktywnie spędziliśmy wieczór.

Drugiego dnia nie dopisała nam pogoda, przez co ograniczyliśmy się do atrakcji znajdujących się "pod dachem". Skorzystaliśmy zatem z term "Bania" w Białce Tatrzańskiej oraz z kręgielni w pobliskiej karczmie. W hotelu czekała na nas wielka uczta - grill.

Trzeci dzień okazał się być równie pochmurny jak poprzedni, co nie powstrzymało nas jednak przed zdobyciem szczytu Trzech Koron. Przed wędrówką udaliśmy się do Niedzicy, by zwiedzić elektrownię wodną. Dzień ten był wyczerpujący, jednakże dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Ostatniego dnia wybraliśmy się na 12 kilometrowy spacer przez Pieniński Park Narodowy, podczas którego napawaliśmy się pięknymi widokami. Po owej przechadzce udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w stronę Sandomierza.

Wycieczka ta była dla wszystkim rewelacyjnym wypoczynkiem. Do szkoły wróciliśmy pełni sił i motywacji do dalszej nauki.

Natalia Chałubiec