Halloween (11.2018)

Halloween (11.2018)

31 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole coroczna akcja charytatywna pod hasłem Halloween. Na każdego, kto chciał przeżyć chwile grozy, czekał tunel strachu zorganizowany w szkolnych podziemiach, otwieranych dla uczniów tylko na tego typu obchody. Tego dnia zorganizowany został również kiermasz pysznych, upieczonych przez ochotników ciast i ciasteczek, które rozeszły się w niesamowitym tempie.

Urządzone tego dnia zbiórki, zarówno w tunelu strachu, klasach jak i podczas kiermaszu ciast, umożliwiły zakupienie karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt "Przytulisko na Wiśniowej" prowadzonego przez Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Łącznie, podczas szkolnych obchodów, zebrano kwotę 720 zł!

Tunel strachu przygotowali uczniowie z klasy 3D: Weronika Iwan, Iza Iwan, Karolina Czajkowska, Wiktoria Figacz, Ola Kłudka, Natalia Błasiak, Ada Sędrowicz, Natalia Wieczorek, Weronika Makuła, Gabriela Dziubek, Wiktoria Nowak, Anna Mazur, Ola Ciszkiewicz, Paulina Krzelowska, Klaudia Krzelowska, Gabrysia Glazer, Wiola Krawczyk i Ola Cieciura.

Ciasta przygotowali: Wiktoria Bąk, Ola Forc, Emilia Dąbek, Martyna Zielińska, Sandra Celińska, Wiktoria Krupa, Patrycja Kędziora, Klaudia Makowska, Amelia Parcheta, Julia Haliniarz i Ola Salwa.

Plakaty rozwieszone w szkole przygotowali Sandra Celińska i Damian Olszewski.

Rozstrzygnięto również osbywający się na Facebooku konkurs na najstraszniejszą halloweenową stylizację. Oto wyniki:

• I miejsce – Emilia Dąbek 2B
  • II miejsce – Wiktoria Krupa 2B
  • III miejsce – Wiktoria Mazur 3E

Laureaci otrzymali dyplomy, power banki ufundowane przez Dyrekcję szkoły i gadżety od wydawnictw Oxford University Press i Pearson. Gratulujemy!

Dziękuję organizatorom za pomoc a uczniom i nauczycielom za hojność.

Agnieszka Białousz

(Natalia Błasiak, Aleksandra Woś i Agata Białousz)