Sukcesy na Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (12.2018)

Sukcesy na Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (12.2018)

W piątek 7 grudnia 2018 r. w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK w Kielcach odbyła się Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Do tego etapu okręgowego zakwalifikowało się czworo uczniów z naszej szkoły: Patrycja Gaweł, Mateusz Jackowski, Patryk Krasa, Natalia Zacharska. Uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, obronności, ratownictwa. Następnie wzięli udział w wykładzie profesora Mariana Kozuba na temat "Zmiana w kreowaniu bezpieczeństwa przyszłości".

Z przyjemnością informuję o sukcesach naszych uczniów:

• Patrycja Gaweł – zajęła I miejsce
  • Mateusz Jackowski – zajął IV miejsce

Laureaci tego etapu będą reprezentować nasze województwo świętokrzyskie w finale centralnym olimpiady, który zostanie rozegrany w dniach 22-23 marca 2019 r. w Warszawie. Uczniowie będą ubiegać się o indeksy na studia w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa w renomowanych wyższych uczelniach.

Patrycji i Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie centralnym olimpiady!

Krystyna Chmielowiec