Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (12.2018)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (12.2018)

6 grudnia 2018 roku w sandomierskim Ratuszu miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w którym wzięli udział przedstawiciele wolontariuszy z naszej szkoły. Główną ideą uroczystości było skierowanie uwagi na młodzież wykonującą nieodpłatną pracę na rzecz innych. W spotkaniu uczestniczyły grupy wolontariuszy z wielu sandomierskich szkół wraz z opiekunami. Collegium Gostomianum reprezentowały: Maja Harkot, Sara Gaweł, Kinga Gajek, Agnieszka Krala oraz Weronika Kaczmarczyk wraz z opiekunami: Martą Korzynek, Agnieszką Kunys-Łukawską.

Uczennice przedstawiły działalność wolontariatu w formie prezentacji multimedialnej. Skupiły się m. in. na następujących działaniach:

• regularny od wielu lat wolontariat w Domu Pomocy Społecznej (z podpisanymi umowami, który koordynują Bożena Myl-Ciszkiewicz i Marta Korzynek);
  • okolicznościowe odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej (Narodowe Święto Niepodległości, Boże Narodzenie, Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc);
  • współpraca z Domami Dzieci i Młodzieży w Łoniowie (koordynacja-Waldemar Białousz);
  • Akademia Przyszłości;
  • Starszy Brat, Starsza Siostra;
  • współpraca z Przytuliskiem dla zwierząt (koordynacja- Marta Korzynek);
  • Krwisty Mikołaj (koordynacja-Krystyna Chmielowiec);
  • akcje charytatywne, np. coroczne koncerty charytatywne, kiermasze ciast, andrzejki, Halloween (koordynacja-Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Białousz oraz inni nauczyciele);
  • świąteczna kartka dobroczynna „Sursum Corda” (koordynacja Anetta Duszyńska-Baska).

W czasie spotkania Pani Aneta Przyłucka, Sekretarz Miasta, dziękując wszystkim za przybycie oraz pracę, jaką wykonują w ramach wolontariatu, przekazała uczestnikom pamiątkowe upominki.