Spotkanie świąteczne w Domu Pomocy Społecznej (12.2018)

Spotkanie świąteczne w Domu Pomocy Społecznej (12.2018)

13 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Tym razem młodzież zaprezentowała wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, m. in.: "Przy wigilijnym stole" Jana Kasprowicza, "Kolędę" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, "Boże Narodzenie" Ernesta Brylla, "Wieczór wigilijny" Tadeusza Kubiaka.

Uroczystość uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu: Sary Gaweł (3B), Wiktorii Oszczudłowskiej (2F), Magdy Lasoty (3A) i Jakuba Cupisza (3A). Recytacje wierszy przygotowali uczniowie klasy 1A: Dobrawa Róg, Kinga Gajek, Michał Sowiński, Jan Zioło, pod kierunkiem Marty Korzynek i Agnieszki Kunys-Łukawskiej. Na gitarze i bębenku akompaniowali: Igor Janiszewski (1A) oraz Szymon Stachurski (1C). W spotkaniu wzięły także udział wolontariuszki: Małgorzata Kozioł (2D), Weronika Kaczmarczyk (3B), Agnieszka Krala (3B). Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem kolęd oraz złożeniem sobie życzeń świątecznych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Marta Korzynek oraz ks. Wojciech Kania.