Mikołajki w Domach Dziecka w Łoniowie (12.2018)

Mikołajki w Domach Dziecka w Łoniowie (12.2018)

17 grudnia 2018 r. uczniowie i nauczyciele I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu zebrali ponad 1500 zł aby ufundować dzieciom w Łoniowie prezenty. Uczniowie klasy 1B zorganizowali kiermasz ciast a Samorząd Uczniowski zbiórkę pieniędzy (wzięło w niej udział większość uczniów i nauczycieli naszej szkoły – klasy: 2B, 2F, 1B, 1A, 1E, 1F, 3F, 1D, 3A, 2E, 3E). Każde dziecko otrzymało prezent: mini głośniki, słuchawki, power banki, zabawki dla najmłodszych. W wyjeździe do Łoniowa uczestniczyli następujący uczniowie: Magdalena Brzozowska (auto), Paola Łyczak, Nadia Komorowska, Anna Kiliańska (3F), Paulina Osowska, Julia Szczerowoda, Marcelina Chmielewska, Julia Kozakiewicz (1F), Dominika Galek, Krystian Dereń, Sandra Krzemińska, Sara Spiegel (1D), Agata Fularska, Gabriela Hauer (1E), Julia Olszewska, Julia Ochmerak, Renata Janeczko, Magdalena Mazur, Izabela Sobczyk, Katarzyna Gajek, Patrycja Ura, Gabrysia Baran (1B), Jakub Kozioł (2B – Samorząd Uczniowski) oraz nauczyciele i rodzice: Joanna Pieronkiewicz-Szpernal, Barbara Złocka-Węgrzynowska, Iwona Pacholec-Bryła, Paweł Kukiełka, Tomasz Olszewski (rodzic),Waldemar Białousz.

Jestem dumny z naszych uczniów i nauczycieli. Na wiosnę zaplanowaliśmy kolejną wizytę. Chyba najlepszym podsumowaniem naszych działań może być stwierdzenie: pomagając innym pomagamy sobie.

W. Białousz – opiekun samorządu

Zobacz: relacja z naszej akcji na stronie Echa Dnia – Sandomierz »»»