Projekt "Nie zmarnuj swojego życia" (12.2018)

Projekt "Nie zmarnuj swojego życia" (12.2018)

18 grudnia 2018 r. w naszej szkole został zrealizowany projekt "Nie zmarnuj swojego życia". Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa tworzących skład zespołu RYMCERZE. Projekt ma zasięg ogólnopolski, a jego ambasadorami są m. in.: Sonny Sandoval, Jerzy Dudek, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny, Maciek Musiał.

Projekt obejmował 90-minutowe, dynamiczne spotkanie dwóch raperów Bęsia i Dj Yonasa z młodzieżą na sali gimnastycznej. Na spotkaniu prowadzący przedstawili własne historie, miniwykłady profilaktyczne oraz muzykę hip-hopową. A wszystko językiem młodzieży – bez zadęcia i patosu, tylko prosto z serca. W ostatniej części spotkania uczniowie mogli wziąć udział w konkursie Freestylu, zdobywając nagrody tj. płyty zespołu i drobne gadżety.

Przesłanie RYMcerzy brzmiało:

Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą.

Po spotkaniu część uczniów skorzystała z możliwości rozmowy oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z raperami.

Relację z przebiegu projektu w Sandomierzu można obejrzeć na kanale RYMcerze.