L Parnas Szkolny – podsumowanie (01.2019)

L Parnas Szkolny – podsumowanie (01.2019)

19 grudnia 2018 r. odbyła się wyjątkowa, bo jubileuszowa 50. edycja Parnasu Szkolnego. Pierwszy Parnas miał miejsce 13 lutego 2003 roku. Od tego czasu młodzież Collegium Gostomianum regularnie, cztery razy w każdym roku szkolnym, prezentuje swoją twórczość (poezja, proza, śpiew, taniec, gra na instrumentach, grafika, fotografia, malarstwo). Podczas jubileuszowej edycji, w świątecznej scenerii, swoją twórczość zaprezentowali uczniowie:

• Julia Maszczak (2C) – śpiew
  • Aleksandra Lipiec (2B) – śpiew
  • Franciszek Rogowski (2A) – pianino
  • Hubert Żuber (2A) – clipy komputerowe
  • Wiktoria Oszczudłowska (2F) – śpiew
  • Piotr Wojtoń (2A) – gitara
  • Magda Lasota (3A) – śpiew
  • Jakub Cupisz (3A) – śpiew
  • Jakub Kozioł (2B) – śpiew, pianino
  • Dobrawa Róg (1A) – obrazy
  • Michał Rębiś (2A) – grafiki
  • Daria Pinuszewska (absolwentka CG) – obrazy
  • Łukasz Nowicki (2C) – grafiki
  • Aleksandra Korzynek (Gimnazjum Katolickie w Sandomierzu) – grafika.

Parnas prowadzili: Maja Harkot (2A) i Paweł Sroczyński (2A). W uroczystości wzięła udział także Pani Bożena Myl-Ciszkiewicz oraz absolwentka klasy humanistycznej Daria Pinuszewska, która przygotowała świąteczne pierniczki jako poczęstunek dla uczestników 50. edycji Parnasu Szkolnego.

Dziękujemy wszystkim artystom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Zapraszamy na kolejną edycję Parnasu Szkolnego.

Organizatorzy: Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska