Dzień w Warszawie (01.2019)

Dzień w Warszawie (01.2019)

30 stycznia 2019 roku klasy 1F i 2C wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Uczniami opiekowały się panie – Renata Stawowy oraz Iwona Pacholec-Bryła.

Głównym celem naszej podróży był udział w musicalu "Metro" wystawianym na deskach teatru Buffo. Ten wspaniały spektakl jest grany od 1991 roku. Przedstawia zaskakującą historię utalentowanych, pełnych pasji, miłości oraz entuzjazmu młodych ludzi, którzy, jak każdy, poszukują swojego miejsca w świecie. Emocje i przeżycia wyrażają za pomocą tańca oraz śpiewu. Aktorzy poruszają wiele nadal aktualnych problemów, ukazują także to, co powinno najbardziej liczyć się w życiu człowieka. Przedstawienie w reżyserii Janusza Józefowicza osiągnęło międzynarodowy sukces (wystawiano je, między innymi, w Minskoff Theatre na Broadwayu).

Ta nowoczesna sztuka była dla nas niezwykłym doświadczeniem, które na długo pozostanie żywe w naszych sercach. Wyjeżdżając z Warszawy, mieliśmy okazję podziwiać piękno miasta rozświetlonego tysiącami lamp i neonów. Podróż do stolicy okazała się bardzo dobrym pomysłem. Wszyscy bawili się doskonale, obcując z doskonałym rodzajem kultury oraz integrując się.

Paulina Gieroba (1F)