Obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w Sandomierzu (02.2018)

W sobotę, 23 lutego 2019 roku, w Sandomierzu po raz czwarty zebrał się Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

Spotkanie rozpoczęło się w naszej szkole, gdzie obradowały komisje problemowe Młodzieżowego Sejmiku. Dyrektor Krzysztof Zieliński przywitał goszczącą u nas młodzież i krótko opowiedział o naszej szkole i jej historii. Następnie młodzieżowi radni rozeszli się na obrady komisji do przyporządkowanych pracowni.

Po zakończeniu prac komisji wszyscy udali się do zamku królewskiego na obrady IV sesji Młodzieżowego Sejmiku.

Naszymi gośćmi byli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś  wraz z z radnymi, Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, oraz wiceburmistrz Paweł Niedźwiedź, Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza Wojciech Czerwiec, Dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marta Solińska-Pela, Świętokrzyska Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum Krzysztof Zieliński, dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu Dominik Płaza oraz koordynator Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierza Sebastian Rutyna wraz z radnymi.

Podczas IV sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wyraziliśmy wolę organizacji sportowego konkursu charytatywnego, Konkursu Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej oraz Konferencji pod tytułem: "Działalność społeczna, a życie codzienne", która zaplanowana jest na 15 marca 2019 roku. Poruszyliśmy, także po raz kolejny temat logo Młodzieżowego Sejmiku. Bardzo miło podczas tej sesji zaskoczył nas Pan Przewodniczący Andrzej Pruś, który zaproponował abyśmy stworzyli dział poświęcony młodzieży w ramach nowej Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego.

Bardzo cieszę, że mogliśmy gościć radnych Młodzieżowego Sejmiku w Sandomierzu. Mam nadzieję, że będą miło wspominać ten czas, który spędziliśmy na obradach w królewskim mieście.

Jakub Szostek