Marcowe Labirynty Wiedzy (03.2019)

Marcowe Labirynty Wiedzy (03.2019)

Kolejny raz w roku szkolnym, 1 marca 2019 r., odbyło się spotkanie naukowe w ramach cyklu "Labirynty Wiedzy". Tym razem wykład wygłosił Pan dr Janusz Suszyna – naczelnik Wydziału Oświaty w Sandomierzu.

Tematem wykładu połączonego z konkursowymi pytaniami był "Mikroklimat Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej". Młodzież z klasy 2D, która w nim uczestniczyła dowiedziała się co jest przyczyną tego, że nasza ziemia jest tak urodzajna i jakie rośliny szczególnie się na niej udają. W sposób bardzo ciekawy w formie interaktywnego wykładu zostały przedstawione długofalowe badania, które prowadził Pan doktor, porównujące czynniki klimatyczne w latach 1985-2012. Uwzględniono w nich: usłonecznienie, opady atmosferyczne, średnie temperatury, okresy przymrozkowe. Dowiedzieliśmy się jakie są strefy mikroklimatyczne na naszych terenach i w jaki sposób one wpływają na różne uprawy m. innymi pomidorów, moreli, winorośli i jabłek.

Dziękujemy za tą praktyczną wiedzę popartą badaniami i już zapraszamy na kolejne spotkanie z tego cyklu.

Samorząd klasy 2D