XVIII Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2019)

XVIII Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (03.2019)

23 marca 2019 r. , dwa dni po Światowym Dniu Poezji, odbyła się XVIII Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum. Wzięło w niej udział 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 15 uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i gimnazjalnych (klasy III).

Jury w składzie:

• Komisja nr 1: Renata Stawowy – przewodnicząca, Anna Niedźwiedź, Marta Chorab, Elżbieta Kownacka;
  • Komisja nr 2: Sylwester Łysiak – przewodniczący, Małgorzata Proć, Aleksandra Pawłowska-Mazur, Joanna Pieronkiewicz-Szpernal

– wyłoniło zwycięzców konkursu.

Tytuł Laureata zdobyli:

• Karolina Szemraj – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku,
  • Wojciech Leśniewski – II LO im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Osobowości sceniczne:

• Lucyna Dudek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie,
  • Klaudia Bednarska – Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu.

• Małgorzata Sroczyńska – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach,
  • Grzegorz Świątański – Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie,
  • Julia Jodłowska – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu,
  • Julia Skrzypczak – I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Turniej Jednego Wiersza

W ramach XVIII Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum odbył się Turniej Jednego Wiersza, w którym wzięły udział 23 osoby z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów

Laureat:

• Małgorzata Sroczyńska – Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach.

• Karolina Giza – Gimnazjum nr 2 im. Pułku Piechoty Legionów w Sandomierzu,
  • Kinga Cichoń – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku,
  • Damian Baran – Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Ossolińskiego w Klimontowie,
  • Izabela Sowińska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu,
  • Oliwia Forc – Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Laureat:

• Daria Golonka – Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

• Klaudia Polaczek –Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu,
  • Jakub Grzesik – II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu,
  • Joanna Zając – II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu,
  • Aleksandra Tomczak – I Społeczne Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu,
  • Dobrawa Róg – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu,
  • Maria Kandefer – I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Wszyscy uczestnicy konkursu i turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami, powerbankami oraz szkłem artystycznym, które uroczyście wręczył Dyrektor I LO Collegium Gostomianum, Pan Krzysztof Zieliński.

Tradycyjnie na gości czekała "herbatka u Tadka". Uroczyste wręczenie nagród uświetnił występ uczniów: Marii Kandefer i Natalii Rewery, uczennic klasy 1E, Wiktorii Oszczudłowskiej, uczennicy klasy 2F oraz Jakuba Kozioła, ucznia klasy 2B.

Organizatorami XVIII Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum byli: Marta Korzynek, Agnieszka Kunys-Łukawska oraz uczniowie klasy 1A: Weronika Ramus, Kinga Gajek, Dobrawa Róg, Jan Zioło, Igor Janiszewski, Mateusz Śmigała.

Pragniemy przypomnieć, że osoby, które zdobyły tytuły laureata XVIII Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza oraz Osobowości Scenicznej, otrzymają po 4 punkty podczas rekrutacji do Collegium Gostomianum. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymają po 2 punkty.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XVIII Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza, opiekunom i nauczycielom uczniów. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy serdecznie za rok.

Zdjęcia (Marta Korzynek) »»»