Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap okręgowy)

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap okręgowy)

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK w Kielcach odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Kandefer i Małgorzata Kozioł z kl. 2D. Najpierw zmierzyli się z etapem pisemnym, po którym dwanaścioro uczestników miało stanąć do dalszej rywalizacji. Poziom był jednak na tyle wyrównany, że konieczne były dwie dogrywki. Ostatecznie "złota dwunastka" przystąpiła do etapu ustnego, a siedem osób, które uzyskało w nim najlepsze wyniki zakwalifikowało się do etapu centralnego. W tym roku odbędzie się on w miejscowości Tuchola, gdzie mieści się dyrekcja Parku Narodowego "Bory Tucholskie". Choć naszym reprezentantom nie udało się dostać do tego grona (Małgorzata Kozioł zajęła 9 miejsce)
to w ich pamięci na pewno pozostanie życzliwa atmosfera tegorocznych zawodów, która sprawiała, że stres – nieodłączny towarzysz wszelkiego typu rywalizacji – nie był aż tak straszny.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Nauczyciel opiekun: B. Sobieraj