Relacja z pobytu młodzieży z partnerskiego Goethe-Gymnasium (06.2019)

Relacja z pobytu młodzieży z partnerskiego Goethe-Gymnasium (06.2019)

W dniach 31.05-7.06.2019 r. gościliśmy 15-osobową delegację niemiecką z partnerskiego liceum Goethe-Gymnasium w Emmendingen. Spotkanie to było stałym elementem długoletniej współpracy między naszym liceum a szkołą w Badenii. Było to zarazem jubileuszowe spotkanie, podczas którego w szczególny sposób wspominaliśmy ostatnie 25 lat oficjalnej współpracy.

Zwiedziliśmy przepiękne polskie starówki: w Sandomierzu, Krakowie i w Lublinie, poruszaliśmy te trudniejsze tematy z historii naszych krajów: Muzeum na Majdanku, jak i te które dostarczały humoru i dobrej zabawy: wspólne zajęcia rekreacyjno-sportowe i językowe, gdzie śmialiśmy się z zawiłości języka polskiego i niemieckiego.

W tym czasie chcieliśmy oczywiście również dowieść prawdziwości opinii na temat gościnności Polaków, dbając o to aby każdy z naszych gości czuł się dobrze w każdym domu, który ich gościł.

Drodzy rodzice, dziękujemy Wam bardzo!!!

Podziękowania kierujemy w stronę  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z Warszawy, wsparcie której (nie tylko to finansowe, ale i merytoryczne) znacząco uatrakcyjnia programy wymiany młodzieży.

Dziękujemy również burmistrzowi Sandomierza, panu Marcinowi Marcowi za znalezienie czasu na spotkanie z naszymi gośćmi, a także przekazanie im albumów i pamiątek.

Drodzy Badeńczycy, do zobaczenia za rok w Emmendingen!

Zbigniew Drobek