Quiz Historyczny "Gramy dla Niepodległej" (09.2019)

Quiz Historyczny "Gramy dla Niepodległej" (09.2019)

1 października br w sandomierskim Porcie Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej”. Nasz zespół w składzie: Łukasz Dzieciuch, Kacper Golonka, Jakub Szostek zajął I miejsce w tej rywalizacji. Natomiast nasz drugi zespół w składzie Mateusz Chmura, Andrzej Błajszczak, Wojciech Żuber zajął III miejsce na podium. Celem quizu, zorganizowanego przez wojewodę Agatę Wojtyszek było zwiększenie świadomości obywatelskiej i historycznej młodych Polaków. Laureaci – uczniowie naszej szkoły – spotkają się z przedstawicielami innych powiatów województwa świętokrzyskiego w wielkim finale 9 października br w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Dariusz Szczygielski