Szkoła Promująca Zdrowie (09.2019)

Szkoła Promująca Zdrowie (09.2019)

We wrześniu bieżącego roku Collegium Gostomianum zostało przyjęte przez Kuratorium Oświaty w Kielcach do grona szkół należących do Świętokrzyskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie zrzeszającej 103 placówki szkolne biorących udział w projekcie Szkoła Promująca Zdrowie.

Uroczyste wręczenie dyplomu potwierdzającego przyjęcie do Świętokrzyskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie miało miejsce 27 września 2019 r. w sali konferencyjnej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju podczas XVII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. Dyplom odebrał Pan Dyrektor Krzysztof Zieliński wraz z delegacją uczniów naszej szkoły z rąk Pani Wicekurator Katarzyny Nowackiej.

Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami Panem Dyrektorem i Panią Danutą Kinal, w ramach Festiwalu miała możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących problematyki zdrowotnej, m.in. na temat alternatywnego wykorzystania składników krwi i profilaktyki nowotworów oraz wzięcia udziału w warsztatach o psychologicznych mechanizmach uzależnień.

Po zakończeniu części oficjalnej i wykładów wszyscy zwiedzili piękny park zdrojowy i zabytkowy budynek Sanatorium Marconi oraz skosztowali leczniczych wód siarczkowych, z których słynie uzdrowisko w Busku-Zdroju.