Podsumowanie akcji "Sprzątanie świata – Polska" (09.2019)

Podsumowanie akcji "Sprzątanie świata – Polska" (09.2019)

W tym roku szkolnym akcja przebiegała pod hasłem: "Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!" Tradycyjnie jak co roku młodzież naszej szkoły z wychowawcami przystąpiła do akcji, sprzątając na lekcjach wychowawczych wybrane tereny w Sandomierzu.

W akcji wzięli udział:p. Krystyna Chmielowiec z klasą 3B, p. Bożena Myl – Ciszkiewicz z klasą 3C, p. Barbara Sobieraj z klasą 3D,p. Małgorzata Proć i p. Urszula Gawron z klasą 3F, p. Dariusz Szczygielski z klasą 2A, p. Renata Stawowy z klasą 2F, p. Waldemar Białousz z klasą 1E i 2D, p. KatarzynaBłąd – Warych z klasą 1Bp, p. Danuta Kinal z klasą 1D, p. Agnieszka Kunys – Łukawska z klasą 1Dp, p. Katarzyna Kapała – Głąb z klasą 1Cp, p. Katarzyna Strojnowska z klasą 1B.

Materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Sandomierza.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy Was do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. To będzie stosowana w praktyce filozofia Zero Waste.

Inicjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do swoich urzędów gmin.

Z ekologicznym pozdrowieniem,

Zarząd SK LOP