Święto Niepodległości w I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu (11.2019)

Święto Niepodległości w I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu (11.2019)

Tuż przed ogólnopolskimi obchodami Święta Niepodległości odbyły się szkolne uroczystości. Główne imprezy odbyły się 8 listopada br. Na ten dzień uczniowie przygotowali wystawy tematyczne: korytarz na parterze – „Polskie symbole narodowe” a w sali historycznej „Ojcowie Niepodległości”. W klasopracowni historycznej od rana zaprezentowano film pt. „A jednak niepodległa” a później odbyło się spotkanie z p. Karolem Burym (Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej), który mówił o współczesnym patriotyzmie. Tego dnia młodzież i nauczyciele przybrali biało-czerwone barwy w postaci wstążek. Przed budynkiem szkoły zainscenizowaliśmy zdjęcie biało-czerwone (uczniowie i K. Bury). Od dużej przerwy na sali gimnastycznej świętowaliśmy poprzez: wspólne odśpiewanie pieśni legionowych i hymnu a następnie oglądaliśmy spektakl słowno-muzyczny „Polskie tradycje patriotyczne”.

A. Kunys-Łukawska, B. Myl-Ciszkiewicz, W. Białousz