Spotkania z cyklu "Labirynty Wiedzy" nadal trwają (02.2020)

Spotkania z cyklu "Labirynty Wiedzy" nadal trwają (02.2020)

W czwartek 20 lutego odbyło się kolejne spotkanie naukowe z cyklu "Labirynty Wiedzy". Na wykład połączony z warsztatami została zaproszona dietetyczka pani Ewelina Mroczkowska. Uczestnikami spotkania, które odbyło się na zajęciach przyrody byli uczniowie klasy 2E . Tematyka spotkania to "Właściwe odżywianie jako element zdrowego stylu życia".

Młodzież miała możliwość zasięgnięcia opinii na temat źródeł zdrowych produktów odżywczych, właściwego komponowania posiłków, zapotrzebowania energetycznego dla różnych grup wiekowych, płci i osób wykonujących różny rodzaj pracy. Na koniec spotkania został przeprowadzony test wiedzy o zdrowym odżywianiu, który wszyscy zdali celująco.

W ramach cyklu "Labirynty Wiedzy" na zajęciach przyrody w ostatnim półroczu zorganizowane zostały również trzy spotkania z dr Januszem Suszyną. Tematyką tych spotkań była historia winoogrodnictwa na Ziemi Sandomierskiej, zasady uprawy winnej latorośli, nastawianie wina, kultura spożywania wina oraz lecznicze właściwości różnych typów wina.

Bardzo interesującym zagadnieniem był również temat "Fitoterapia w otyłości". Młodzież dowiedziała się w jaki sposób można wykorzystywać dary przyrody do profilaktyki a nawet leczenia chorób cywilizacyjnych.

Dziękujemy bardzo naszym prelegentom. Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie tą formą poszerzania naszej praktycznej wiedzy i zapraszamy na kolejne spotkania.

Barbara Sobieraj