Koncert charytatywny (02.2020)

Koncert charytatywny (02.2020)

W tegoroczne Walentynki, tj. 14 lutego 2020 roku w sandomierskim Domu Katolickim miał miejsce koncert charytatywny. Wspomniana data doskonale nawiązuje do idei koncertu – kiedyż bowiem dzielić się miłością, jak nie właśnie w święto zakochanych? Jednakże, początku akcji charytatywnej należy upatrywać dzień wcześniej – 13 lutego. Zainspirowani inicjatywą bezinteresownej pomocy uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, co zdecydowanie spotkało się z dużą aprobatą wśród młodzieży i nauczycieli. Sam koncert rozpoczął się o godzinie 11, a przez przeprowadzili nas przez niego nasi trzecioklasiści: Maja Harkot i Jakub Gagat. W tym roku na scenie mogliśmy zobaczyć wiele młodych talentów z naszej szkoły – obsada liczyła aż 16 osób. Oprócz tego, mieliśmy przyjemność gościć 4 grupy taneczne funkcjonujące w ośrodku kultury w Ożarowie, prowadzone przez Dawida Bidzińskiego. Niewątpliwie rozgrzali oni naszą publiczność. Swój bardziej liryczny układ przedstawiła także Asia Stępień – to między innymi dla jej mamy zostały zebrane pieniądze. Wokaliści oraz osoby akompaniujące im, przeprowadziły nas przez rozmaite gatunki muzyczne, więc każdy z oglądających mógł znaleźć coś dla siebie. Dosyć ciekawym zaskoczeniem była reakcja widowni na piosenkę "My heart will go on", podczas której zgromadzeni, czując się w tamtym momencie niemal jak bohaterowie najbardziej rozpoznawalnej sceny kinematografii, spontanicznie rozpoczęli istny festiwal świateł (latarek telefonowych). Na Wielki Finał wszyscy występujący przygotowali wspólną piosenkę pt. "Moja i twoja nadzieja", która stanowiła podsumowanie idei całego koncertu. Całość była utrzymana w atmosferze dalekiej od poważnej – z jednej strony był to ukłon w stronę widowni, często znużonej ponurą atmosferą podobnych wydarzeń, z drugiej zaś było to spowodowane opanowaną przez uczniów niemal do perfekcji zdolnością odkładania wszystkich spraw na ostatnią chwilę. Symboliczna kwota zbierana od widzów koncertu oraz pieniądze uzyskane ze sprzedaży wypieków, zostały przekazane na rehabilitację pani Ewy Stępień oraz na wsparcie akcji zakupu komputerów dla Domów Dziecka w Łoniowie. To coroczne wydarzenie po raz kolejny pokazało jak wiele radości przynosi pomaganie. My mamy ogromną nadzieję, że udało nam się wywołać choć jeden uśmiech na twarzach zgromadzonych na widowni, zaś przedsięwzięte działania przyczynią się do polepszenia jakości życia potrzebujących. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i pomogli w przygotowaniach: panu Wojciechowi Duminowi, dyrektorowi Sandomierskiego Centrum Kultury,panu Pawłowi Bujakowi i pozostałym akustykom, którzy zapewniło nam profesjonalną oprawę sceny oraz księdzu Grzegorzowi Słodkowskiemu za udostępnienie sali DK. Odwagi i talentu gratulujemy wszystkim występującym na koncercie, a byli to: Jakub Banasiak, Szymon Stachurski, Jakub Maksim, Jakub Garnuszek, Joanna Stępień, Aleksandra Cupisz, Gabriela Bielawa, Gabriela Dziuba, Julia Maszczak, Karolina Urbaniak, Maria Kandefer, Marta Kołacz, Róża Łysuniek, Wiktoria Oszczudłowska, Zuzanna Pastuszka, Martyna Bartos oraz grupy taneczne XDRAGON, XKIDS, XFLASH, XDANCE.

Z. Pastuszka, J. Maksim