Projekt medialny "Historia dla przyszłości" (01.2020)

Projekt medialny "Historia dla przyszłości" (01.2020)

Fundacja Teatr Wyobraźni zaproponowała uczniom naszej szkoły udział w projekcie medialnym "Historia dla przyszłości". Celem projektu jest przygotowanie przez naszych uczniów sześciu wywiadów z ciekawymi osobami, które mieszkają w naszym środowisku lokalnym. Gotowe prace – wywiady zostaną umieszczone na specjalnej platformie internetowej Muzeum Historii Polski. Poza uczniami naszej szkoły w projekcie uczestniczą uczniowie szkoły podstawowej w Głazowie.

Uczniowie klasy 1E (humaniści) poznali warsztat pracy dziennikarza: poszukiwanie tematów, sposoby zbierania informacji i przeprowadzania wywiadów oraz techniki montażu. Warsztaty z dziennikarstwa prowadzili: Michał Jakóbczyk, Krzysztof Jarosz i Andrzej Szmid. Działania projektowe realizowaliśmy na etapie od października 2019 r. do stycznia 2020 r. Efekty naszej pracy już są widoczne na stronach Youtube. Bardzo polecam. Dziękujemy wszystkim za współpracę.

W. Białousz