Maraton Pisania Listów (12.2019)

Maraton Pisania Listów (12.2019)

Maraton Pisania Listów Amnesty International w I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu zakończył się sukcesem. 13 grudnia 2019 r. w rocznicę stanu wojennego napisaliśmy 476 listów. Prawie połowa została napisana w obronie Irakijczyki Yasaman Aryani, która odsiaduje wyrok 16 lat więzienia za zdjęcie hidzabu (chusty)! Naszą akcję wsparli: Iwona Korczyńska-Sapielak (przewodnicząca Komisji Edukacj, Kultury, Sportu i Turystyki, Strategii oraz Promocji Powiatu), Grażyna Szklarska (członek zarządu powiatu), Urszula Stępień (kustosz Muzeum Diecezjalnego), Dominik Płaza (dyrektor Muzeum Okręgowego), Jerzy Żyła (wiceprzewodniczący Rady Miasta) Andrzej Swajda (sekretarz starostwa sandomierskiego), Paweł Niedźwiedź (zastępca burmistrza Sandomierza), Piotr Chojnacki (wiceprzewodniczący Rady Miasta), Karol Bury (kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej). Największe podziękowania należą się naszym uczniom. Pomagamy, bo nam nie jest wszystko jedno.

W. Białousz