I Olimpiada Wiedzy Chemicznej (04.2020)

I Olimpiada Wiedzy Chemicznej (04.2020)

I Olimpiada Wiedzy Chemicznej

"Cogito ergo sum… uczniem Collegium Gostomianum w Sandomierzu"

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na I edycję Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla młodzieży Szkół Podstawowych powiatu sandomierskiego i powiatów ościennych. Z powodu pandemii ta edycja będzie się w formie online.

Zawody będą 3 etapowe.

1 etap

Na stronie I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu 6 maja 2020 r. zostaną umieszczone do pobrania przez uczestników zadania pierwszego etapu wraz z instrukcją dla uczestników dotyczącą sposobu przesłania rozwiązanych zadań, ich kodowania i otrzymania informacji zwrotnej o uzyskanym wyniku.

2 etap

Zadania 2 etapu i instrukcja dla uczestników zostanie umieszczona na stronie internetowej Collegium Gostomianum w dniu 15 maja br.

3 etap

Zadania 3 etapu i instrukcja dla uczestników zostanie umieszczona na stronie internetowej Collegium Gostomianum w dniu 22 maja br.

Rozstrzygnięcie zawodów zostanie opublikowane na naszej stronie w 29 maja br. z zachowaniem podanej w instrukcji pierwszego etapu anonimowości uczestnika – będzie to nick.

Tematyka zadań pisemnych nie będzie wykraczać poza program chemii przewidziany dla szkoły podstawowej i będzie kończyła się na wiadomościach o estrach kwasów karboksylowych.

Laureatom i finalistom Olimpiady Chemicznej Cogito ergo sum... uczniem Collegium Gostomianum, zostanie przyznane dodatkowych 10 punktów w procedurze kwalifikacyjnej przy przyjęciu do I LO Collegium Gostomianum. Rozwiązywanie zadań nie wymaga żadnych specjalistycznych programów komputerowych.

Wszelkich  informacji  o Olimpiadzie udzielają członkowie Komitetu Organizacyjnego: Barbara Tęgiewicz bt@lo1.sandomierz.pl (tel. 609402842) i Małgorzata Tutak maltutak@wp.pl (tel. 693011972).

Zapraszamy i życzymy powodzenia.