Tytuły honorowe CG (05.2021)

Tytuły honorowe CG (05.2021)

Z dumą oznajmiamy, że Kapituła Tytułów Honorowych I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum przyznała:

Tytuł Primus Inter Pares – Wiktorii Styczeń

Wiktoria jest finalistką LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, dwukrotnie brała udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na etapie okręgowym, była wolontariuszką w projekcie realizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu "Miasto movie o tradycji", działała w samorządzie szkolnym, publikowała teksty w "Sandomierskiej Stronie", średnia ocen na koniec 3 klasy: 5,22.

Tytuł Wybitnego Przyrodnika – Bartłomiejowi Kozerze

Bartłomiej jest laureatem II stopnia Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej (03.2021), zajął 3 miejsce w województwie w konkursie Alfik Matematyczny, dostał się do półfinału Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego Politechniki Warszawskiej (2020), średnia ocen na koniec 3 klasy: 5,09.

Tytuł Wybitnego Humanisty – Marcelinie Chmielewskiej

Marcelina brała udział w części pisemnej i ustnej etapu okręgowego LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Kielcach, otrzymała ocenę celującą z języka polskiego, dwukrotnie wzięła udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, wzięła udział w projektach: "Średniowieczny Sandomierz – aplikacja mobilna" w ramach VII Edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu Klubu Jagielońskiego (grupa uzyskała wyróżnienie), była wolontariuszką w projekcie realizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu "Miasto movie o tradycji – przejawy kultury ludowej w przestrzeni miejskiej Sandomierza, Zawichostu i Koprzywnicy", jej praca polegała na nagrywaniu wywiadów z starszymi osobami i ich transkrypcji, wykorzystane zostały one w publikacji koordynatorki projektu Kingi Kędziory-Palińskiej "Miasto movie o tradycji. Obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe w przestrzeni miejskiej Sandomierza, Zawichostu, Koprzywnicy", Sandomierz 2019, działała w samorządzie klasowym, średnia ocen na koniec 3 klasy: 5,11.

Tytuł Amicus Artis – Zuzannie Pastuszce

– za następujące osiągnięcia artystyczne:

• I miejsce w wojewódzkim V Konkursie Wokalnym "Otwarta scena w Pińczowie,
  • II miejsce wojewódzkim V Konkursie Wokalnym "Otwarta scena w Pińczowie,
  • I miejsce na XX Sandomierskim Festiwalu Piosenki Angielskiej,
  • II miejsce w XXI Sandomierskim Festiwalu Piosenki Angielskiej,
  • III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "The Golden Voice".

Ponadto dwukrotnie zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces, zdobyła Grand Prix w 21. Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka". Średnia ocen na koniec 3 klasy: 5,12.

Tytuł Dumy Collegium Gostomianum

– otrzymali absolwenci, którzy wykazali się szczególnymi uzdolnieniami w wybranych dziedzinach nauki, sztuki lub działalności społecznej i samorządowej.

W dziedzinie nauk przyrodniczych:

• Sara Orłowska
  • Małgorzata Fijałkowska

W dziedzinie nauk matematycznych:

• Kinga Gajek
  • Michał Potocki
  • Michał Sowiński
  • Mateusz Śmigała
  • Jan Zioło
  • Julia Olszewska
  • Michał Kras

W dziedzinie nauk humanistycznych:

• Zuzanna Lis
  • Julia Kamuda
  • Jakub Maksim

W dziedzinie osiągnięć artystycznych:

• Maja Mazgaj
  • Aleksandra Wolak
  • Dobrawa Róg
  • Magda Mazur

Za wyróżniające osiągnięcia w pracy społecznej i samorządowej:

• Julia Ochmerak
  • Weronika Ramus

Za wyróżniające osiągnięcia sportowe:

• Kamila Rusak

Wasze osiągnięcia dowodzą, że współczesna młodzież czuje się spadkobierczynią wielowiekowych tradycji szacownego Collegium, gdzie zawsze pielęgnowano ideał nauki i wytrwałej pracy.

Życzymy Wam, byście wytrwale podążali ku szczytom wiedzy w dziedzinie, którą wybierzecie, by Wasza erudycja i szlachetna postawa gruntowały dobre imię naszej szkoły.

Ze względu na obostrzenia sanitarne uroczystość wręczenia Tytułów Honorowych została przesunięta na 25 czerwca 2021 r.