Wizyta Dietera von Gostomskiego (10.2021)

Wizyta Dietera von Gostomskiego (10.2021)

W dniach 29.09-1.10.2021 r. przebywał z wizytą Przyjaciel Collegium Gostomianum, potomek fundatora Kolegium Jezuickiego, Dieter von Gostomski z Berlina. Święto jego przodka, a zarazem Święto Szkoły Hieronimki są dla niego ważnym dniem i dlatego zdecydował się przyjechać do Sandomierza, nawet jeśli pobyt ten miał trwać krócej niż zwykle.

Udział w Hieronimkach, wręczenie nagród w Konkursie Językowym im. Gostomskich, spotkania z uczniami podczas lekcji j. niemieckiego oraz spotkania z nauczycielami liceum – w taki oto sposób czas jego pobytu w królewskim grodzie szybko się wypełnił.

Dieter von Gostomski i nagrodzeni uczniowie Dieter von Gostomski i Zbigniew Drobek

Dziękując za niezwykłe zaangażowanie w życie szkoły, mówimy zarazem naszemu zacnemu gościowi: Do zobaczenia następnym razem!

(zd)