Spotkanie z prawnikami (10.2021)

Spotkanie z prawnikami (10.2021)

1 X 2021 roku uczniowie klas humanistycznych Collegium Gostomianum spotkali się w ramach projektu pani mecenas Aleksandry Narewskiej-Bidas "Sandomierz kształci prawników" z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Swoją obecnością, oprócz Pomysłodawczyni, zaszczycili nas: Marcin Cichulski – dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, Bartosz Opaliński – dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, Beata Woś – członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, Ireneusz Krawczyński – prezes Sądu Rejonowego w Sandomierzu, Paweł Niedźwiedź – radca prawny, wicestarosta sandomierski.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o specyfice pracy Gości oraz (w ramach odpowiedzi na pytanie) o najtrudniejszych sprawach, z którymi spotkali się oni w swojej praktyce prawniczej.

Spotkanie to zainaugurowało cykl planowanych wydarzeń w związku z powstaniem w bieżącym roku w naszej Szkole klasy pierwszej o profilu humanistyczno-prawniczym pod patronatem pana Ireneusza Krawczyńskiego – prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Serdecznie dziękujemy pani mecenas Aleksandrze Narewskiej-Bidas za inicjatywę oraz naszym Gościom za niezwykle wartościowe spotkanie.