Konkurs Językowy im. Gostomskich (10.2021)

Konkurs Językowy im. Gostomskich (10.2021)

W dniach 16-21.10.2021 r. gościliśmy przedstawicieli trzech pokoleń rodziny Gostomskich,  bliżej nam już znanego Dietera von Gostomskiego, jego syna Christopha oraz wnuczkę Sophię.

Tym razem. ze względu na sytuację pandemiczną, nie planowaliśmy wspólnych zajęć językowych, ograniczyliśmy się jedynie do przedstawienia naszych gości w klasach, gdzie wręczyli oni tym razem zaległe dyplomy (podpisane także przez innego przedstawiciela rodziny Gostomskich, Toma Gostomskiego z USA) dla zwycięzców w Konkursie Językowym im. Gostomskich.

Częściej natomiast mieliśmy okazję spotkać się z nimi w naszych domach oraz podczas wspólnych wycieczek w gronie nauczycieli, m.in. w celu omówienia ewentualnej współpracy z jednym z liceów berlińskich oraz z Akademią Pomorską w Słupsku.

W najbliższych dniach zostaną ogłoszone ogólne obszary tematyczne prac pisemnych - zadaniem konkursowym będzie dla Was, uczniów naszego liceum, napisanie pracy w ciągu 90 minut w języku angielskim lub niemieckim (tym razem w jednej z sal lekcyjnych).

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa, a naszych gości żegnamy już dzisiaj, życząc im udanego pobytu w Warszawie i bezpiecznego powrotu do domu.