Pogrzeb ppłk. dr. Janusza Kamockiego (10.2021)

Pogrzeb ppłk. dr. Janusza Kamockiego (10.2021)

28 października 2021 r. delegacja uczniów i nauczycieli ILO Collegium Gostomianum wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych ppłk. dr. Janusza Kamockiego "Mamuta", etnografa, Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza, absolwenta Collegium Gostomianum, żołnierza NOW, AK i NZW, więźnia politycznego w PRL, laureata tytułu Świadek Historii IPN. Wyróżnionego licznymi odznaczeniami (m.in. Krzyż Kampanii Wrześniowej, Krzyż AK, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Orderu Krzyża Niepodległości, Krzyż Wolności i Solidarności), medalami kombatanckimi: Honorową Odznaką Żołnierza AK Korpusu „Jodła”, odznaką Armii Krajowej przyznawaną za udział w Akcji "Burza", odznaką Weterana Walk o Wolność, Krzyżem Walki o Niepodległość oraz Krzyżem Więźnia Politycznego. Ppłk dr Janusz Kamocki został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Spoczął na sandomierskim Cmentarzu Katedralnym w rodzinnym grobowcu.

Marta Korzynek