Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania (11.2021)

Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania (11.2021)

15 listopada w Szkole Podstawowej w Ossolinie miał miejsce finał Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Odkrywamy Lema". 15 uczestników finału, wyłonionych podczas kolejnych etapów konkursu, oceniało jury pod przewodnictwem Jerzego Bończaka – znakomitego aktora, odtwórcy wielu znanych ról, np.: w serialach "Dom" czy "Alternatywy 4". W składzie jury byli również: Małgorzata Płaza-Skowron, redaktor "Tygodnika Nadwiślańskiego", oraz ks. Wojciech Zasada, poeta i animator kultury. Zwyciężczynią w kategorii szkół ponadpodstawowych została Amelia Stawiarz, uczennica klasy 1D Collegium Gostomianum, działająca w Teatrze Szkolnym Cegielnia. Nagrody laureatom i finalistom wręczył starosta sandomierski Marcin Piwnik.