Wycieczka do Kielc klasy 1D (11.2021)

Wycieczka do Kielc klasy 1D (11.2021)

10 listopada br klasa 1 D wybrała się na wycieczkę do Kielc. Została ona zaplanowana w celu integracji, odpoczynku od codziennych trudów oraz wzbogacenia wiedzy o stolicy naszego regionu. Opiekę nad uczniami sprawowali pani wychowawczyni Renata Stawowy oraz nauczyciel języka angielskiego pan Andrzej Bryła.

Pierwszym etapem wycieczki było oglądanie nowoczesnych i interaktywnych wystaw w Muzeum Dialogu Kultur, które znajduje się przy kieleckim Rynku. W ciekawy sposób ukazano tam różnorodność narodową, etniczną, religijną oraz społeczną. Miejsce to jest znakomitą lekcją solidarności, równości i tolerancji. W Muzeum zwiedzaliśmy również wystawę archeologiczną, modeli zabytkowych samochodów oraz sztuki ludowej. Na tej ostatniej podziwialiśmy rzeźby wykonane z drewna i gliny oraz obrazy malowane na płótnie, desce i papierze. Eksponaty te umożliwiły nam podróż po świecie boskim – sacrum, a także po ścieżce dobrze znanego nam świata ziemskiego – profanum.

Po dużej dawce wiedzy, wrażeń estetycznych i przerwie obiadowej obejrzeliśmy w kinie film Eternals. Ta nowa produkcja filmowa przeniosła nas w fantastyczny świat pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na końcu filmu jako gość specjalny pojawił się sławny artysta muzyczny Harry Styles, który wcielił się w rolę mitycznego Erosa. Jego występ wywołał wiele pozytywnych emocji.

Aleksandra Pawelczyk