Wycieczka klasy 3CP4 do Lublina (03.2022)

Wycieczka klasy 3CP4 do Lublina (03.2022)

11 marca 2022 roku klasa 3CP4 wraz ze swoim wychowawcą oraz panią profesor K. Kapałą-Głąb wybrała się na wycieczkę do Lublina do Teatru im. Juliusza Osterwy. Piątkowy spektakl "Nad Niemnem", wyreżyserowany przez Jędrzeja Piaskowskiego i zaadaptowany przez Huberta Sulimę nie był, jak sam dramaturg opisuje, "naturalistycznym dokumentem historycznym, a raczej rodzajem patriotycznej baśni, kreowanego na scenie marzenia o nowej wspólnocie społecznej."

I tak jak swojego czasu Orzeszkowa przedstawiając obraz budujący, dający nadzieję, zaszczepiała w czytelniku wiarę w lepsze jutro, tak i wiele obrazów z inscenizacji jej powieści będzie towarzyszyć nam zapewne w najbliższym czasie, inspirując do wytrwałej nauki i rzetelnej pracy.

Lublin obdarował nas tego dnia także piękną słoneczną pogodą, więc tym przyjemniejszy był późniejszy spacer po Krakowskim Przedmieściu, dalej poprzez Bramę Krakowską, ulicę Grodzką aż do wyłaniającego się z Bramy Grodzkiej Zamku Lubelskiego.

W Zamkowych Tarasach natomiast czekała już na nas bogata oferta kulinarna i zakupowa - każdy mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego - gra w bilarda i w kręgle w klubie Masters uatrakcyjniła dodatkowo nasz pobyt w Lublinie.

Na ręce dyrekcji teatru składamy podziękowania za przekazane materiały dla nauczycielek języka polskiego i mówimy "do zobaczenia na następnym spektaklu".

ZD