Rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu "Castles&Regions" (03.2022)

Rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu "Castles&Regions" (03.2022)

W piątek, 25 marca 2022 r. na odświeżonej Sali Rycerskiej Muzeum Zamkowego w Sandomierzu. Dyrektor Muzeum dr Mikołaj Getka-Kenig wręczał nagrody dla laureatów międzynarodowego multimedialnego konkursu dla szkół średnich w ramach projektu "Castles&Regions".

Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Visegrad Grants z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu, jako jeden z partnerów projektu "Castels&Regions" w ubiegłym roku ogłosiło międzynarodowy, multimedialny konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursy było szerzenie wiedzy i podkreślenie wspólnych konspektów historycznych narodów, regionów i krajów leżących nad Dunajem i Wisłą. Ważnym aspektem konkursu było zaangażowanie młodzieży w inicjatywy realizowane na płaszczyźnie międzynarodowej, łączącej kraje Grupy Wyszehradzkiej i regiony sąsiadujące.

Laureatom dziękujemy za zaangażowanie i stworzenie tak niesamowitych prac konkursowych.

Nagrodę główną otrzymała uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Julia Gawron za prezentację pt. "CASTLES & REGIONS Muzeum Okręgowe w SSandomierzu/District Museum in Sandomierz” – prace będziemy mogli oglądać już niebawem na głównej stronie projektu.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sandomierzu, Nikola Góral za prezentację pt. "Zamek Królewski" oraz Bartosz Drobiazg za 5 minutowy film pt. "Zamek i jego region – Castle and surrounding areas".

Jeszcze raz gratulujemy!

Sylwia Mroczka