Wiosenna akcja krwiodawstwa "Z pomocą dla potrzebujących" (04.2022)

Wiosenna akcja krwiodawstwa "Z pomocą dla potrzebujących" (04.2022)

W dniach 4 i 5 kwietnia 2022 r. Klub Honorowych Dawców Krwi "Gostomianum" udał się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu – na akcję oddawania krwi.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że honorowe krwiodawstwo to bardzo szczytna idea, która jest kultywowana w naszej szkole od dawna. Społeczność szkolna I LO Collegium Gostomianum uczestniczyła w wiosennej akcji w przeświadczeniu o słuszności tej pięknej idei, która jest wyrazem humanitaryzmu i szacunku dla drugiego człowieka. Jest to również dowód na to, że we współczesnym świecie można jeszcze zrobić coś bezinteresownie.

"Oddawanie krwi to jeden z najpiękniejszych darów, to danie drugiemu człowiekowi Wiary – często utraconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie Nadzieja na wyleczenie, to dar chrześcijańskiej Miłości bliźniego” – tak nas uczył wielki Polak, Ojciec Święty Jan Paweł II.

Opiekun: Krystyna Chmielowiec