XVIII Marsz Szlakiem Puławiaków – Powstańców Styczniowych 1863 roku (04.2022)

XVIII Marsz Szlakiem Puławiaków – Powstańców Styczniowych 1863 roku (04.2022)

W dniu 23 kwietnia br. grupa uczniów nauczycieli i rodziców Collegium Gostomianum brała udział w XVIII Marszu Szlakiem Puławiaków – Powstańców Styczniowych 1863 roku Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 na placu przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy. W tegorocznym marszu udział wzięło ponad 160 uczestników, głównie młodzież szkół podstawowych oraz szkół średnich. Podczas marszu złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze w miejscach upamiętniających wydarzenia historyczne – tj. w miejscu Bitwy pod Słupczą, na cmentarzu w Górach Wysokich oraz pod Pomnikiem Powstańców 1863 roku w Dwikozach. Na trasie uczestnicy otrzymali gorący posiłek oraz uczestniczyli we wspólnym ognisku na boisku sportowym w Nowym Kamieniu.

Kolejny marsz 11 lutego.

Szkolny Koordynator Marszu Marta Korzynek