Sukces uczennicy Collegium Gostomianum w XXXIV Olimpiadzie Filozoficznej (04.2022)

W tym roku szkolnym w Olimpiadzie Filozoficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne w Warszawie wzięła udział Małgorzata Sroczyńska, która na etapie szkolnym napisała esej filozoficzny na temat "Czy rozwój sztucznej inteligencji przyczynia się do zepsucia, czy do poprawy obyczajów?". Praca została wysoko oceniona i Małgosia zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Na tym etapie uczennica rozwiązywała test oraz pisał esej. który został następnie rekomendowany do etapu centralnego olimpiady. Po rekomendacji przez Komitet Okręgowy Olimpiady i weryfikacji wszystkich prac, Uczennica wzięła udział w Eliminacjach Centralnych – w finale, który odbył się 23 kwietnia. Małgorzata Sroczyńska została finalistką, co zapewnia jej zwolnienie z matury z filozofii z wynikiem 100%. Uczennica przez trzy lata realizowała Indywidualny Program Nauki z uczniem zdolnym z filozofii. Opiekun- Joanna Pieronkiewicz-Szpernal.

Serdecznie gratulujemy!