XIX  Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (04.2022)

XIX  Wiosna Poetycka w CG – podsumowanie (04.2022)

22 kwietnia 2022 r., po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, odbyła się XIX Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum. Wzięło w niej udział 15 uczniów szkół podstawowych z powiatu sandomierskiego i opatowskiego.

Jury w składzie:

• Marta Chorab – Kierownik Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu,
  • Joanna Pieronkiewicz-Szpernal – Dyrektor I LO Collegium Gostomianum,
  • Marta Borowska – nauczyciel bibliotekarz w I LO Collegium Gostomianum,

wyłoniło zwycięzców konkursu.

Laureaci:

• Dominik Podolecki – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Zawierzbiu, opiekun: Pani  Joanna Lipczyńska,
  • Hubert Kiliański – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu, opiekun: Pani Marzena Brzozowska.

Osobowość sceniczna:

• Filip Smardz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Bilczy, opiekun: Pani Agnieszka Stasiak-Wiórkiewicz.

Wyróżnienia:

• Zuzanna Wtorkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bidzinach,
  • Martyna Pawelec – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sandomierzu, opiekun: Pani  Izabela Kozłowska,
  • Nela Piętowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie, opiekun: Pani  Anna Chuchnowska,
  • Aleksandra Olszewska – Publiczna Szkoła podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie, opiekun: Pan  Damian Jędrycha.

Turniej Jednego Wiersza

W ramach XIX Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum, odbył się Turniej Jednego Wiersza, w którym wzięło udział 28 osób z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego. Wyniki zamieściliśmy w informacji Turniej Jednego Wiersza – wyniki (04.2022).

Pragniemy przypomnieć, że osoby, które zdobyły tytuły Laureata XIX  Wiosny Poetyckiej  i Turnieju Jednego Wiersza oraz Osobowości Scenicznej, otrzymają po 4 pkt. podczas rekrutacji do Collegium Gostomianum. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymają po 2 pkt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XIX Wiosny Poetyckiej i Turnieju Jednego Wiersza, opiekunom i nauczycielom uczniów. Zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy serdecznie za rok.

Organizatorki XIX Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum i Turnieju Jednego Wiersza:
Agnieszka Kunys-Łukawska, Bożena Myl-Ciszkiewicz.