Sukces na XVI Sesji "Ekologia w moim środowisku" (04.2022)

Sukces na XVI Sesji "Ekologia w moim środowisku" (04.2022)

21.04.2022 r. odbyła się XVI Sesja popularno-naukowa "Ekologia w moim środowisku", która została zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu i miała formę konkursową. W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Sandomierskiego. 2-osobowe zespoły przedstawiały przygotowaną prezentację multimedialną (czas trwania prezentacji do 10 minut).W pracy konkursowej należało uwzględnić: produkt/produkty ekologiczne, przedsiębiorstwo/producenta ekologicznego z regionu (z powiatu sandomierskiego lub powiatów ościennych). Ocenie konkursu podlegała prezentacja, za którą można było uzyskać max 30 pkt.

W skład zespołu konkursowego naszej szkoły weszły: Zofia Serafin (1C), Julia Kolera (1C), Karolina Fudala (2DP) i Wiktoria Jagodzińska (2DP).

Zespół Collegium Gostomianum na XVI Sesji ekologicznej

Prezentacja zawierała projekt zakładający założenie ekologicznego tradycyjnego sadu przyszkolnego, który obejmował nasadzenia dawnych odmian jabłoni oraz czarnych porzeczek, a także założenie kolejnych siedlisk dla pszczoły murarki ogrodowej. Uwzględniono też współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami – Zakładem Przetwórstwa Owoców SAMBOR oraz z gospodarstwem ekologicznym Zielony Sad, a także realizację idei ZERO WASTE w naszej szkole. Oprawę graficzną opracowała profesjonalnie Wiktoria Jagodzińska.

Prezentacja zdobyła najwyższą ilość punktów i zespół konkursowy został nagrodzony Pucharem Starosty Powiatu Sandomierskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Sandomierskiego.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

D. Kinal i B. Sobieraj