Uroczystość zakończenia nauki uczniów klas III (04.2022)

Uroczystość zakończenia nauki uczniów klas III (04.2022)

29 kwietnia 2022 r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas III Collegium Gostomianum. Podczas uroczystości zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, przyznane tytuły honorowe i nagrody. Do młodzieży zwróciła się Pani Dyrektor Joanna Pieronkiewicz-Szpernal oraz zaproszeni goście: Pan Paweł Niedźwiedź – Wicestarosta Powiatu Sandomierskiego, Pani Aneta Drypa – wizytator Kuratorium Oświaty, która odczytała list do absolwentów od Pana Kazimierza Mądzika – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Pan prof. dr hab. Stanisław Adamczak, rektor senior Politechniki Świętokrzyskie, Pani Małgorzata Goluch – przewodnicząca Rady Rodziców, pan prof. dr hab. Piotr Sobolewski – dziekan filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu. Mieliśmy zaszczyt gościć również Panią Anetę Przyłucką – Sekretarz Miasta Sandomierza, Pana Karola Burego – Kasztelana Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz Panią Zofię Świrkulę – prezes Stowarzyszenia "MY i WY" wraz z rodziną.

Kapituła Tytułów Honorowych Collegium Gostomianum postanowiła przyznać:

Tytuł Honorowy Primus Inter Pares i statuetkę Jana Długosza uczennicy klasy 3E Małgorzacie Sroczyńskiej za następujące osiągnięcia: finalistka Olimpiady Filozoficznej, od klasy pierwszej brała udział w tej olimpiadzie na szczeblu okręgowym, laureatka w projekcie "Gildia Szkół Niezwykłych" (przy Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych), redaktorka "Spójni", członkini samorządu klasowego, organizatorka wielu akcji charytatywnych, np. na rzecz pomocy Ukrainie, uczestniczka warsztatów teatru szkolnego "Cegielnia", od 1 klasy realizowała Indywidualny Program Nauki z filozofii, wygrała Turniej Jednego Wiersza, aktywnie uczestniczyła w "Parnasach szkolnych".

Tytuł Honorowy Wybitny Humanista uczniowi klasy 3E Pawłowi Szafrankowi za następujące osiągnięcia: finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, bardzo dobry uczeń, wzorowe zachowanie.

Tytuł Honorowy Wybitny Przyrodnik uczennicy klasy 3C Gabrieli Bielawie za następujące osiągnięcia: zajęcie wraz z zespołem 2 miejsce w Polsce w Projekcie EKOczynni, dwukrotny udział w Olimpiadzie Biologicznej, udział w Olimpiadzie Ekologicznej i Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

Tytuł Honorowy Duma Collegium Gostomianum następującym uczniom:

Karolowi Golańskiemu, Łukaszowi Harkotowi, Aleksandrze Hebda, Kamili Kwasek, Zuzannie Michalskiej, Patrycji Niezgodzie, Małgorzacie Oszczędłowskiej, Markowi Wawerowi z klasy 3A (wychowawca Krystyna Chmielowiec);

Kamilowi Główce, Adamowi Kosiakowi, Emilii Krakowiak, Aleksandrze Piętowskiej, Natalii Rząsie, Izabeli Sadowskiej, Katarzynie Śledź z klasy 3B (wychowawca Iwona Pacholec-Bryła);

Marcie Bisztydze, Kornelii Kowalskiej, Ewie Maruszczak, Natalii Rzęsie, Monice Sewera, Tomaszowi Warzosze z klasy 3C (wychowawca Agnieszka Białousz);

Patrycji Lasek, Klaudii Kaca, Kamili Wójcikowskiej, Adriannie Smardz z klasy 3D (wychowawca Danuta Kinal);

Agacie Białousz, Julii Gawron, Weronice Król, Oliwii Mokrzyś, Wiktorii Wiącek z klasy 3E (wychowawca Waldemar Białousz).

Najwybitniejsi abiturienci otrzymali również nagrody ufundowane przez naszych szacownych gości.

Pan Paweł Niedźwiedź , Wicestarosta Powiatu Sandomierskiego wręczył nagrody dla finalistów olimpiad: Małgorzaty Sroczyńskiej i Pawła Szafranka.

Pan prof. dr hab. Stanisław Adamczak, rektor senior Politechniki Świętokrzyskiej ufundował książki "Mój Sandomierz" swojego autorstwa następującym uczniom: Małgorzacie Sroczyńskiej, za tytuł Primus Inter Pares, Kamilowi Główce za najwyższą średnią ocen w szkole, Tomaszowi Warzosze za najwyższą frekwencję i Denysowi Melnykowi, absolwentowi z Ukrainy za wysokie wyniki w nauce.

Pani Zofia Świrkula prezes Stowarzyszenia "MY i WY" kolejny raz wręczyła Stypendia im. Leonarda i Zofii Świrkulów. W tym roku laureatami stypendium zostali: Małgorzata Sroczyńska, Kamil Główka, Gabriela Bielawa.

Pan prof. Dr hab. Piotr Sobolewski i Pan Waldemar Białousz wręczyli nagrody dla finalistów olimpiad od Stowarzyszenia Confraternitas Gostomianum.

Panie Bożena Myl-Ciszkiewicz i Agnieszka Kunys-Łukawska wręczyły nagrody za działalność w gazetce szkolnej "Spójnia" i dodatku "Strona sandomierska", za działalność w szkolnym teatrze "Cegielnia", za aktywny udział w kolejnych edycjach "Parnasu szkolnego" i za pracę w szkolnym wolontariacie.

Pani Krystyna Chmielowiec wręczyła nagrody honorowym krwiodawcom Klubu Gostomianum, pan Wojciech Kawa dyplomy za pracę w chórze szkolnym.

Wychowawcy klas trzecich rozdali swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły, w tym 33 świadectwa z wyróżnieniem.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez chór szkolny.

Życzymy naszym Absolwentom powodzenia na egzaminie maturalnym i na wybranych kierunkach studiów.

Anetta Duszyńska-Baska

Zdjęcia »»» (fot. Marta Korzynek)