Spółdzielnia Uczniowska w Collegium Gostomianum (05.2022)

Spółdzielnia Uczniowska w Collegium Gostomianum (05.2022)

Pandemia covid-19 i związane z nią ograniczenia spowodowały zamknięcie sklepiku szkolnego. Uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Sklepik szkolny założony przez spółdzielnię uczniowską, działa już prawie cały rok. Spółdzielnia uczniowska powstała z inicjatywy trzech uczniów klasy trzeciej: Alexa Szczyrby, Antoniego Cichonia, Juliana Czerwonki. Opiekę nad nią sprawuje Pani Lucyna Polit. Do spółdzielni należy wielu uczniów naszej szkoły, którzy jako członkowie pomagają prowadzić sklepik dzięki czemu uczą się wielu przydatnych umiejętności, takich jak praca w grupie czy zarządzanie budżetem, oraz mogą zdobyć cenne doświadczenie. Uczniowie bardzo chętnie angażują się we wszelakie wydarzenia związane ze spółdzielnią i chcą być ich częścią. Udział w pracach świetnie integruje społeczność szkolną ze wszystkich klas i umacnia przyjazną atmosferę w szkole. Wszyscy członkowie uczą się w ten sposób postaw obywatelskich, przedsiębiorczości, zaangażowania i otwartości na drugiego człowieka. Przez ten rok szkolny do spółdzielni zapisało się ponad 20 uczniów, którzy aktywnie wspierają jej działalność. Szczycimy się tym, iż wśród szkół sandomierskich jest to jedyna taka uczniowska inicjatywa.

Antoni Cichoń