Niedzielne poranki w Collegium (05.2022)

Niedzielne poranki w Collegium (05.2022)

W tym roku nasza szkoła obchodzi jubileusz 420 lat istnienia. Jednym z działań, które mają uświetnić obchody tej rocznicy, jest projekt „Niedzielne poranki w Collegium”. W ostatnią niedzielę 29 maja otworzyliśmy nasze drzwi dla mieszkańców Sandomierza i okolicy oraz turystów. Pod opieką przewodników mogli oni zwiedzić mroczne podziemia naszej szkoły, zobaczyć nietypowe rozwiązanie architektoniczne – eliptyczną klatkę schodową, oratorium, kompleks sportowy oraz posłuchać historii szkoły, poznać patronów poszczególnych pracowni, pospacerować po ogrodzie. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów z różnych stron kraju. Będzie ona kontynuowana przez trzy kolejne niedziele – 5, 12, 19 czerwca o godz. 10.00. Wstęp jest bezpłatny.

W rolę przewodników wcielają się nauczyciele języka polskiego, historii, języka francuskiego, biologii: Paweł Czerwiński, Katarzyna Kapała-Głąb, Lucyna Polit, Barbara Sobieraj, Renata Stawowy, Dariusz Szczygielski.

Serdecznie zapraszamy!