Klasa 1A na Politechnice Świętokrzyskiej (06.2022)

Klasa 1A na Politechnice Świętokrzyskiej (06.2022)

7 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1A o profilu politechnicznym udali się  wraz z opiekunami na Politechnikę Świętokrzyską. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Polibus – nauka na kołach".

Zwiedzanie uczelni zaczęliśmy od wizyty w gabinecie profesora Stanisława Adamczaka, rektora-seniora. Podczas pobytu na Politechnice uczniom zaprezentowano laboratoria: obróbki plastycznej, komputerowych pomiarów wielkości geometrycznych, energooszczędnych technologii  i inżynierii materiałowej. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą studiów na kierunku inżynieria bezpieczeństwa, szczególnie ze specjalnością kryminologia i kryminalistyka. Wyjazd był okazją do rozwoju zainteresowań oraz integracji zespołu klasowego.