Niedzielny poranek w CG (18.09.2022)

Niedzielny poranek w CG (18.09.2022)

Z okazji jubileuszu 420 lat, które minęły od początku fundacji naszej Szkoły, po wakacyjnej przerwie, rozpoczęliśmy cykl "Niedzielnych poranków w Collegium". 18 września 2022 r. nauczyciele, Katarzyna Kapała-Głąb i Paweł Czerwiński, oprowadzali po Szkole turystów i mieszkańców Sandomierza, których nie przestraszyła deszczowa pogoda. Potem nasi Goście wysłuchali w refektarzu szkolnym koncertu poezji Józefa Skury w wykonaniu zespołu "Raz w tygodniu" w składzie: Alicja Adamczyk, Jakub Wrześniak (autor muzyki), Tomasz Lis. Publiczność, dzięki miniśpiewnikom przygotowanym specjalnie na tę okazję, mogła włączyć się do wspólnego śpiewania. Sylwetkę Józefa Skury – nauczyciela języka niemieckiego w I Liceum Ogólnokształcącym w latach 1962-1973 i poety – przybliżyła dr Danuta Paszkowska, która opracowała w 2006 roku wybór jego wierszy pt. "Pod płaszczem gwiazd". Wydarzeniu towarzyszyła wystawa "Józef Skura – sandomierzanin z wyboru" zaaranżowana przez Renatę Stawowy.

Serdecznie zapraszamy na kolejne "Niedzielne poranki w Collegium Gostomianum", które odbędą się 25 IX, 2 X i 9 X o godz. 10.00 (program w załączniku).

Renata Stawowy

Zdjęcia (M. Korzynek, D. Przybylska) »»»