V edycja Warsztatów teatralnych – "Wczytuję sztukę" (09.2022)

V edycja Warsztatów teatralnych – "Wczytuję sztukę" (09.2022)

Teatr Szkolny "Cegielnia" po raz drugi zakwalifikował się do projektu "WCZYTUJĘ SZTUKĘ", organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach. Motywem przewodnim V edycji projektu jest hasło "Ziemia – mój dom".

19 września br. członkowie "Cegielni" rozpoczęli wczytywanie sztuki "Stara kobieta wysiaduje" Tadeusza Różewicza. Warsztaty poprowadzili: reżyser Michał Zdunik, aktorzy: Anna Iwasiuta i Zdzisław Reczyński oraz wykładowca UJK Prof. Krzysztof Jaworski. Pierwsze spotkanie, poświęcone autorowi i genezie tekstu, było niezwykłą inspiracją do poszukiwania kierunku interpretacji sztuki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 10 października.

W okresie 17 października – 10 listopada odbędą się 2 próby samodzielne nauczyciela z uczniami oraz konsultacje zdalne szkoły z reżyserem, 14 listopada w godz. 11.00 – 13.00 próba z udziałem reżysera i aktorów, a 16 listopada w godz. 16.00 – 20.00 odbędzie się finał z udziałem publiczności oraz reżysera, aktorów, mediów.

Projekt "Wczytuję sztukę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Do udziału w V edycji projektu "Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne", oprócz Collegium Gostomianum, zakwalifikowane zostały placówki:

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach
  • V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach
  • Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach

Koordynacja projektu: Jolanta Świstak – Kierownik Literacki w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" oraz opiekunki Teatru Szkolnego "Cegielnia": Bożena Myl-Ciszkiewicz, Agnieszka Kunys-Łukawska.

Zdjęcia (Anna Kaleta) »»»