Lekcja w miejskiej bibliotece (09.2022)

Lekcja w miejskiej bibliotece (09.2022)

Podobnie jak w latach ubiegłych początkiem roku szkolnego uczniowie klas pierwszych odwiedzają zaprzyjaźnioną Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Długosza w Sandomierzu. W tym roku książnica po ponad roku wróciła do nowo wyremontowanego budynku.

19 września br klasa 1A wraz z opiekunami Panią Agnieszką Kunys-Łukawską i Panią Aleksandrą Zimnicką mogła zobaczyć odnowione wnętrze biblioteki, poznać historię książnicy od czasów jej powstania, zapoznać się z bogatym i różnorodnym księgozbiorem w tym zbiorem starodruków, dowiedzieć się o akcjach i spotkaniach organizowanych przez pracujących tu bibliotekarzy oraz założyć kartę biblioteczną i wypożyczyć książkę. Uczniowie mieli tez możliwość zwiedzić starą zacernię czyli starą drukarnię, w której znajdują się unikatowe urządzenia z połowy XX wieku oraz XIX i XX wieczne czcionki wykonane z metalu, ołowiu i drewna.

Koordynator spotkań: Marta Korzynek