Warsztaty teatralne (10.2022)

Warsztaty teatralne (10.2022)

W poniedziałkowe przedpołudnie, 10 października br., uczniowie działający w szkolnym teatrze "Cegielnia" uczestniczyli w kolejnych warsztatach teatralnych "Wczytuję sztukę", w ramach projektu "Edukacja Kulturalna 2022", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty przeprowadził reżyser – Michał Zdunik oraz aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach:

Anna Iwasiuta, Zdzisław Reczyński, Agata Sobota.

Pani Agata Sobota przeprowadziła warsztaty przygotowujące aktorów do pracy: ćwiczenia usprawniające aparat mowy i ciało aktora, ćwiczenia dykcyjne i intonacyjne.

Uczniowie, pod kierunkiem reżysera pracowali nad adaptacją sceniczną fragmentu tekstu Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje".

Koordynatorką projektu jest Pani Jolanta Świstak- Kierownik Literacki Teatru "Kubuś".

Opieka nad grupą teatru "Cegielnia": A. Kunys-Łukawska, B.Myl-Ciszkiewicz