Gostom Parkiet Noga (11.2022)

Gostom Parkiet Noga (11.2022)

W dniu 10 listopada 2022 r., w przeddzień 104-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozegraliśmy kolejny turniej w halowej piłce nożnej chłopców.

Słynny "Gostom Parkiet Noga" rozpoczął się o godz. 7.15 odśpiewaniem hymny narodowego przez wszystkich uczestników turnieju.

Od godz. 7.30 trwały mecze eliminacyjne rozgrywane w 4 grupach systemem "każdy z każdym". Do rundy pucharowej awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup. Łącznie w rozgrywkach grupowych wzięło udział 76 zawodników w 12 zespołach reprezentujących prawie wszystkie klasy.

O godzinie 11-tej rozpoczęła się rywalizacja w fazie pucharowej. Długość meczy stopniowo wzrastała tak samo jak i zmęczenie zawodników. Mecze były coraz bardziej emocjonujące i niejednokrotnie o zwycięstwach decydowały ostatnie sekundy, a nawet "złoty gol". Dodatkowego smaku naszemu turniejowi dodawała z pewnością licznie zgromadzona publiczność, która dopingowała swoich ulubionych zawodników.

O godzinie 13-tej znaliśmy już drużyny, które podzieliły pomiędzy siebie stopnie podium. Po emocjonujących półfinałach w tym szczególnie pojedynku pierwszoklasistów z IB z maturzystami z IV A zakończonym "złotym golem" dla IV A rozegrany został mecz o III miejsce w którym wyraźnie zmęczeni zawodnicy z I B nie dali rady drużynie z IV BCD i przegrali 5 do 2.

Do rozegrania został nam już tylko Wielki Finał w którym spotkali się obrońcy tytułu, czyli obecna klasa II B oraz wspomniani już zawodnicy z IV A. Jak to zawsze w finale o zwycięstwie jednej z drużyn decydowały drobne elementy, odrobina szczęścia, utrzymanie nerwów na wodzy. Bardzo dobry mecz zakończył się ku radości jednych, a smutkowi drugich zwycięstwem obrońców tytułu mistrzowskiego klasy II B 4 : 2. W całym turnieju strzelonych zostało 115 bramek co dało średnią ponad 5 goli na mecz.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom i sympatykom sportu szkolnego za udział w turnieju.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny turniej, którym tym razem będzie "Gostom Tercet Siatka", czyli rozgrywki w siatkówce trzyosobowej dziewcząt i chłopców. Rozegramy go w środę 21 grudnia jako Turniej Wigilijno – Mikołajkowy.